S půjčkou z banky se staňte Ježíškem klidně už dnes!

Vánoce se kvapem blíží a my chceme svým drahým udělat radost dárkem pod stromečkem, který si už dlouho přál, udělat si skvělou štědrovečerní večeři či posezení pro přátele. Bohužel to bez peněz nejde a tak se mnoho lidí obrací v tomto čase se žádostí o půjčku na banku. Ty se svým zákazníkům snaží vyjít vstříc a tak můžete přípravy na Vánoce rozjet klidně už dnes.

Půjčka na Vánoce za pár minut

Zákazníci si na Vánoce nejčastěji půjčují 20 000 korun se splatností na jeden až dva roky. Bankovní půjčky jsou vhodné pro všechny, kdo mají stálý příjem, nemají záznamy v registru dlužníků. U své banky můžete získat půjčku za pár minut. Banka má k dispozici vaši úvěrovou i finanční historii. Pokud je vše v pořádku, máte půjčku okamžitě schválenou a k dispozici na svém účtu.

Půjčka z banky může být ve formě spotřebitelské půjčky, kreditní karty, kontokorentu i splátkového prodeje, případně účelového úvěru, když chcete koupit manželce či synovi vůz, novou lednici, postel nebo jiné vybavení domácnosti.

Připravte se na Ježíška

Rozhodli jste se si na Vánoce půjčit? Pak si ideálně srovnejte jednotlivé nabídky půjček, aby vás ta vánoční příliš nestála. Zvažte také, zda je opravdu nezbytné si půjčovat. Mnoho lidí si myslí, že když nemá na novou televizi či vánoční dárky, že trpí finanční nouzí. Což je ovšem velmi mylná představa.

Zájem o spotřebitelské půjčky v tomto období narůstá a největší zájem je právě těsně před vánocemi. Zákazníci, kteří v bance nemají šanci uspět se obracejí na sms půjčky, rychlé půjčky před výplatou, kdy si mohou půjčit částky do 12 000 Kč zasláním jedné sms zprávy.

Pár tipů, jak si půjčit na Vánoce bezpečně

Na portále blesk.cz najdete pár tip pro bezpečnou půjčku. My vám také přinášíme stručný přehled.

Nepůjčujte si pod tlakem
Zejména před Vánocemi si lidé uvědomují, že nemají na ten či onen dárek protože mají nízký plat, jsou na nemocenské nebo se jim zdá, že by pod stromečkem mělo být více než jen knížka a ponožky. Mnoho lidí tak jedná ve stresu a vrhne se na první půjčku, kterou jim banka nabídne, bez přemýšlení a srovnávání. V lednu se poté diví, jaktože platí tak vysokou splátku a co to vlastně uzavřeli.

Zjistěte si cenu a úroky
Rozhodli jste se pro půjčku? Nechejte si ihned vyčíslit celkovou částku za půjčku. Pokud nabídce nebo smlouvě nerozumíte, ptejte se, dejte si s jejím podpisem na čas. Průměrné úroky v bance jsou okolo 12%. Co je výš, je už pro vaší peněženku nebezpečné.

Víte jaké jsou případné sankce?
Víte co se stane, když se opozdíte se splátkou? Jaký je poplatek za předčasné splacení půjčky nebo za vedení úvěrového účtu? Všechny tyto informace je dobré si zjistit dříve, než se rozhodnete smlouvu podepsat.

Pokud nechcete půjčku z banky, vybírejte si spolehlivé poskytovatele půjček
Vybírejte si pouze známé a spolehlivé poskytovatelé. I u nebankovní půjčky je možné si půjčit za výhodných podmínek. Velké společnosti vás nebudou chtít podrazit a k vyřízení půjčky nepotřebujete tolik náležitostí jako v bance.

Vybírejte na jaké dárky si půjčíte
Je nesmysl půjčovat si na drahé hračky. Chcete-li půjčku z banky využít na Vánoce, pak se hodí na jazykové kurzy, studium v zahraničí, taneční kurzy, taneční tábor či na nové spotřebiče, které budou sloužit déle než je samotné splácení půjčky například pračka, lednice či myčka.